All for Joomla All for Webmasters

menu tools

Hungarian English German Romanian Slovak Ukrainian

horgasz

június 2020
hkscpsv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Partnereink

szabolcs takarek logo

 

aranyhorog

 

falkit logo

  

nyirvv logo

 

vela logo

 

villanto logo

 

szszbm logo color

Oldalainkat 5 vendég és 0 tag böngészi

nyiregyhaza
Nyíregyháza Megyei Jogú Város

Horgászkártya igénylés

Értesítjük a tisztelt tagságot, hogy 2019-től megszűnik a papír alapú (kékszínű, MOHOSZ- igazolványtokban található) Horgászigazolvány és azt kiváltja egy személyi igazolvány méretű, plasztik alapú horgászkártya. A horgászkártya kiváltása 2018.szeptember 1-jétől már lehetséges, 2019. január 1-jét követően pedig az egyesületi tagságra kötelezett horgászok esetében a horgászat gyakorlásának, egyben az egyesületi tagság létesítésének, megújításának, az állami horgászjegy kiváltásának az általános és előzetes feltétele lesz. A horgászkártya 2019-től minden felnőtt és ifjúsági horgászunk számára kötelező. Fontos, hogy a 18. életévét be nem töltött horgász regisztrációját a szülő (gondviselő) végezheti csak el. A nem egyesületi tag külföldi horgászok és a gyermekek esetében a kártya kiváltása 2019-től továbbra is csak lehetőség marad. A Magyar Horgászkártya díja 1.732 Ft + ÁFA, azaz 2.200 Ft.

Amit tudni kell a horgászkártyáról:

A horgászkártya lesz bárminemű horgászatnak az első számú feltétele. 2019-től csak horgászkártyával rendelkező horgász válthat horgászengedélyt bármilyen magyarországi horgászvízre, így a Bujtos Sporthorgász és Tájvédelmi Egyesület is csak érvényes horgászkártyával rendelkező tagoknak ad ki horgászengedélyt 2019-től.

Horgászkártya igénylése interneten keresztül:

A horgászkártya igénylés egy Felhasználói regisztrációval (fiók létrehozásával) indul a https://horgaszjegy.hu/ oldal jobb felén, ahol megadjuk emailcímünket és egy jelszót. (A jelszót jegyezzük meg vagy írjuk fel.) A fiók létrehozását követően kapott visszaigazoló emailben rá kell klikkelni a megerősítő linkre és kész a fiók. Az elkészült fiókba már be lehet lépni az emailcím és a megadott jelszó segítségével a https://horgaszjegy.hu/ oldal bal felén, majd el lehet végezni a személyes adatok felvitelét. Az adatfelvitel során szükségünk lesz a NAV-tól (régebben APEH)-től kapott adóigazolványunkra, melyet a regisztráció megkezdése előtt le kell fényképeznünk (mobiltelefon, digitális fényképezőgép) vagy be kell szkennelnünk és fel kell töltsük az így készített fotót. Ha az adóigazolványunk sérült vagy olvashatatlan, akkor a horgászkártya igénylés előtt cseréltessük ki, mert a rendszer nem fogadja el. Az adóigazolványra azért van szükség, mert ezzel igazoljuk magunkat. Az adatfelvitelnél be kell, írni a horgászegyesületünk nevét, ahol tagok vagyunk. A mi esetünkben a „Bujtos Sporthorgász és Tájvédelmi Egyesület” nevet kell kiválasztani. A „Bujtos” szó begépelésével a rendszer automatikusan feldobja az egyesületünk teljes nevét. A horgászkártya igénylésének folyamata a bankkártyás fizetéssel zárul. A bankkártyás fizetést követően egy elektronikus számlát kapunk a regisztrációkor megadott emailcímre a Horgászjegy Kft-től. A regisztrációt és a fizetést követően a megadott címre a posta kézbesíti az elkészült horgászigazolványt kb. 60 nap múlva.

Horgászkártya kiváltása személyesen:

Aki nem rendelkezik számítógéppel, vagy más internetezésre alkalmas platformmal, esetleg nincs megfelelő informatikai tudása, a horgászkártya kiváltására személyesen is lehetősége van. Ebben az esetben az értékesítési pontok munkatársai végzik el a regisztrációt és a horgászkártya igénylést a helyben átadott iratok alapján.

Személyes ügyintézés Nyíregyházán: Sporthorgász Egyesületek Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Közhasznú Szövetsége

Cím: 4400 Nyíregyháza, Dózsa György u. 23. fszt. 10. (Galéria Üzletház)
Nyitva tartás: hétfő, kedd, szerda, csütörtök 8-16 H, péntek 8-14 H között.

Ügyintézéshez szükséges okmányok:
- személyi igazolvány
- lakcímkártya
- adókártya
- horgászigazolvány
- 2.200,-Ft.

A Magyar Horgászkártya általános érvényessége a 2018. évben teljesített érvényes és lezárt regisztráció időpontját követő 6. naptári év január 31. napja, majd 2019-től

az adott évben teljesített érvényes és lezárt regisztráció időpontját követő 5. naptári év január 31. napja. Névváltozás esetén a MOHOSZ az érvényességi időn belül a cserét térítésmentesen biztosítja, egyéb, a kártyán feltüntetett adat nem változhat.

Aki a horgászkártyáját 2018. december 4. előtt kiváltja, az értékes nyereményeket (Toyota RAV4 vagy kétszemélyes Floridai horgászat) nyerhet a MOHOSZ-tól. Részletek a https://horgaszjegy.hu/ internet oldalon olvashatók.

A horgászigazolvány 2019-ben megszűnik és azt kiváltja a horgászkártya, de a MOHOSZ Állami jegy és Fogási Napló továbbra is érvényben marad, azaz a horgász fogásokat továbbra is a fogási naplóba kell bejegyezni. A 2018-as fogási naplót és a későbbi évek naplóit is ugyanúgy le kell majd leadni, mint az eddig eltelt években, ebben tehát nincs változás.

Egyesületünknek nincs kapacitása arra, hogy a tagság részére a horgászkártya igénylést elvégezze, ezért minden horgásztársat megkérünk, hogy saját maga végezze el a horgászkártya igénylést a fent leírt lehetőségek valamelyike által. Amennyiben lehetséges még 2018-ban regisztráljunk, ne halasszuk 2019-re.

Horgászüdvözlettel: Elnökség

Kötések

bojlikotes doboeloke

fishing gear

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Adatkezelési tájékoztató